PolSharing

Co to jest PolSharingWróć do listy tematów

PolSharing jest dostawcą najtańszej telewizji satelitarnej. Każdy użytkownik może oglądać wszystkie kanały jakie znajdują się w ofercie operatorów NC+ oraz Cyfrowego Polsatu. Usługa realizowana jest z wykorzystaniem technologii cardsharing.
Aktualną listę kanałów wraz z ich parametrami technicznymi można znaleźć klikając poniższe loga:

Czym jest CardSharing Wróć do listy tematów

Cardsharing (współdzielenie kart) to technologia umożliwiająca pobieranie kluczy rozkodowujących programy telewizyjne przez Internet zamiast z lokalnej karty abonamentowej. Innymi słowy aby cieszyć się bogata ofertą telewizji nie potrzeba posiadać karty abonamentowej od operatora a wyłącznie dostęp do Internetu i aktywną subskrypcję.
Klienci chcący posiadać dostęp do oficjalnej oferty obu operatorów musieliby wykupić dwa abonamenty oraz zainstalować dwa dekodery przy każdym telewizorze. Dzięki technologii cardsharing'u i naszej usłudze możesz mieć dostęp do wszystkich kanałów oferowanych przez obu operatorów na każdym dekoderze działającym w systemie Enigma 2 (szczegóły techniczne w dalszych częściach instrukcji).

Co dostarczamy i komu Wróć do listy tematów

Nasza usługa skierowana jest do użytkowników pragnących mieć dostęp do oferty operatorów NC+ oraz Cyfrowego Polsatu lecz znajdujących się poza obszarem dystrybucji tych operatorów (poza Polską). PolSharing nie jest alternatywą dla oficjalnych operatorów a jedynie uzupełnieniem oferty programowej wszędzie tam gdzie nie można kupić oficjalnego abonamentu.

Co wolno a czego nie Wróć do listy tematów

PolSharing dostarcza usługę cardsharingu w postaci niezależnych subskrypcji do wykorzystywania na dekoderach użytkownika. Każdy użytkownik systemu może swobodnie zasilać swój rachunek systemowy, wykupywać dni doładowań w ilości jaką uzna za odpowiednią oraz rozdzielać zakupione dni doładowań wedle uznania między posiadane subskrypcje.
Nie interesuje nas gdzie znajdują się dekodery, kto jest ich właścicielem itp. Twoja subskrypcja, Ty decydujesz co z nią robisz. Jeżeli masz jakiś kłopot z którym nie możesz sobie poradzić, poszukaj odpowiedzi w niniejszej instrukcji a jeżeli to nie pomoże, zapraszamy do części wsparcie gdzie możesz poprosić administratora o pomoc.
Dokładny opis co wolno a czego nie znajdziesz w "Zasadach korzystania z serwisu" znajdującymi się na dole strony. Jeżeli nie masz pewności czy coś jest dopuszczalne czy nie przejdź do części wsparcie i zapytaj administratora.

Jak to wszystko działa Wróć do listy tematów

Poniżej znajdziesz instrukcje pomagające sprawnie rozpocząć korzystanie z usług PolSharingu.

Co jest potrzebne żeby zacząć Wróć do listy tematów

Aby móc korzystać z naszych usług należy posiadać odpowiedni sprzęt i oprogramowanie. Poniżej znajdziesz dokładny opis co jest potrzebne:
 • Antena satelitarna wycelowana w satelitę Hotbird 13e
  Praktycznie każda antena dostępna w handlu będzie ok. Jeżeli nie posiadasz anteny bądź nie wiesz jak ja ustawić zwróć się do jakiegokolwiek sprzedawcy sprzętu satelitarnego w sklepie stacjonarnym bądź na Allegro - pomoże Ci dobrać odpowiedni sprzęt. Jeżeli posiadasz zainstalowaną antenę, na której wcześniej oglądałeś NC+ bądź Cyfrowy Polsat, to nic nie musisz robić - antena jest gotowa do użytku.

 • Dekoder telewizji satelitarnej
  Aby można było korzystać z naszych usług, należy posiadać dekoder działający w systemie Enigma2. Najpopularniejsze dekodery tego typu to legendarne już sprzęty firmy Dreambox, tańsze ale na pewno nie gorsze dekodery firmy Vu+ czy budżetowe ale przyzwoicie działające dekodery nBOX. Każdy z nich oraz wiele innych działających na systemie Enigma2 jest do nabycia w sklepach internetowych, Ebay czy na Allegro.
  Jak nie masz rozeznania w sprzęcie, poproś sprzedawcę o dobranie dekodera z systemem Enigma2 na potrzeby cardsharingu.

 • Połączenie internetowe
  Dekoder musi być podłączony do Internetu przez cały czas kiedy chcemy z niego korzystać. Rodzaj i szybkość łącza są absolutnie nie istotne. Ważne jest aby połączenie było stabilne i działało bez przerw.
  Obciążenie łącza internetowego przed dekoder jest znikome i porównywalne z odwiedzeniem pojedynczej strony Wirtualnej Polski raz w tygodniu. Można więc bez ryzyka korzystać z naszych usług nawet na najwolniejszych łączach - starych modemach DialUp czy prepaidowym internecie operatorów sieci komórkowych.

 • Zainstalowany emulator OSCAM, Cccam lub MgCamd
  Na dekoderze musi być zainstalowany emulator potrafiący korzystać z prowadzonych przez nas subskrypcji. Rekomendujemy korzystanie z emulatora OSCAM. Jest stabilny, w pełni automatyczny i dostępny praktycznie na każdym dekoderze. W części Instalacja i uruchomienie usługi znajdziesz instrukcje jak z nich skorzystać.

Jak zacząć korzystać z naszych usługWróć do listy tematów

Korzystanie z naszej usługi w PolSharing jest banalnie proste. Jeżeli posiadasz odpowiedni sprzęt, wystarczy zaledwie kilka kroków żeby uruchomić usługę:
Krok 1 - Rejestracja
Rejestrujesz się. System przygotowuje dla Ciebie Twój indywidualny kod dostępu, identyfikator użytkownika oraz przypisany do konta, unikalny adres BitCoin. Nie potrzebujesz podawać żadnych swoich danych. Od tej chwili jesteś posiadaczem konta na PolSharing.
WAŻNE!
Pamiętaj aby zapisać swój kod dostępu w bezpiecznym miejscu. Jeżeli go zapomnisz, stracisz możliwość zarządzania kontem. Nie ma możliwości odzyskania utraconego kodu dostępu.
Krok 2 - Zasilenie rachunku
Zasilasz swój rachunek Bitcoin w PolSharing przesyłając dowolną ilość środków na Twój indywidualny adres, który znajdziesz w profilu. Aby sprawdzić ile potrzebujesz przelać środków, skorzystaj z suwaka w części subskrypcje.
Pamiętaj, że kurs Bitcoina jest zmienny więc cena doładowania może się nieznacznie zmienić w jedną lub drugą stronę w ciągu kilkunastu minut.
Krok 3 - Zakup doładowań
W części Finanse kupujesz doładowania. Im więcej dni kupisz na raz, tym niższa będzie cena za dzień. I nie ma tutaj znaczenia czy zakupionymi dniami zamierzasz zasilić jedną czy więcej subskrypcji. Istotna jest wartość pojedynczego zakupu.
Krok 4 - Tworzysz i doładowujesz subskrypcje
W części subskrypcje zarządzasz swoimi subskrypcjami. Na początku znajdziesz tam jedną, wspólną dla wszystkich użytkowników subskrypcję testową. Możesz jej użyć żeby próbnie uruchomić swój dekoder i sprawdzić płynność działania.
Możesz tworzyć własne subskrypcje mające dostęp do pełnej oferty programowej. Najlepiej jest stworzyć tyle subskrypcji ile dekoderów zamierzasz używać nazywając je tak aby było Ci wygodnie je rozpoznawać np. "Duży pokój", "Sypialnia" itp.
Świeżo stworzone subskrypcje trzeba doładować. Dni doładowań jakie kupiłes w poprzednim kroku, teraz rozdzielasz wedle uznania miedzy subskrypcjami. Po kilku sekundach subskrypcja będzie gotowa do uzytku.
Krok 5 - Instalujesz subskrypcję na dekoderze
Instalujesz subskrypcję na dekoderze. Pobierasz gotowe pliki konfiguracyjne dla danej subskrypcji oraz typu dekodera i umieszczasz w odpowiednim folderze na dekoderze (szczegóły jak to zrobić znajdziesz w Instalacja i uruchomienie usługi). Pozostaje tylko uruchomić emulator i gotowe.
Krok 6 - Cieszysz się oglądając nowa telewizję
Zakończyłeś proces uruchamiania usługi. Teraz możesz już zająć się oglądaniem dowolnych programów z bogatej oferty satelitarnej...

Instalacja i uruchomienie usługi Wróć do listy tematów

Masz już zainstalowaną i właściwie ustawioną antenę, działający i podłączony do internetu dekoder. Pora zainstalować emulator i subskrypcje:
 • Instalacja emulatora
  Często na dekoderze są już zainstalowane różne emulatory. W takim przypadku, zwykle po przyciśnięciu niebieskiego przycisku na pilocie, wystarczy go wybrać i będzie gotowy do użytku (). Może się okazać, że emulator trzeba będzie dopiero zainstalować. W zależności od interfejsu może instalacja może przebiegać w różny sposób. Najlepiej zwrócić się do sprzedawcy sprzętu z pytaniem jak zainstalować wybrany emulator.
  Przykładowo sposób instalacji dla systemu w wersji PLi wygląda tak: należy nacisnąć "zielony" przycisk na pilocie ⇒ wybrać "Install plugins" (znowu naciskając "zielony" przycisk) ⇒ potem wybrać "softcams" ⇒ i w końcu wedle uznania OSCAM, Cccam lub Mgcamd. Gotowe, emulator jest zainstalowany.

 • Instalacja subskrypcji

  Instrukcja dla emulatora OSCAM
  Na tym emulatorze subskrypcję można uruchomić na dwa sposoby:
  Najprościej jest uruchomić OSCAM w softcam managerze na dekoderze po czym przez przeglądarkę na komputerze wejść na stronę zarządzania OSCAM znajdującą się pod adresem http://ADRES_DEKODERA:8888. Następnie wejść w zakładkę Readers i utworzyć nowy reader podając parametry zgodnie z zawartością pliku oscam.server podaną w ramce niżej. Po zapisaniu readera i restarcie oscama sybskrypcja powinna zaczać działać.
  Jeżeli dostęp przez przeglądarkę nie działa, to drugą metodą jest przegranie gotowego pliku oscam.server do foldera w jakim znajduje sie konfiguracja OSCAM'a. Najczęściej jest to folder /var/keys/oscam albo /etc/tuxbox/config/oscam/ lub podobne w zależności od dokładnej wersji używanego OSCAM'a. Za pomocą klienta FTP (np. Total Commander) skopiuj plik subskrypcji do folderu na dekoderze - standardowo połączenie z dekoderem realizowane jest przez port 21, użytkownik="root", hasło="root" lub "pkteam". Pozostaje już tylko uruchomienić lub zrestartować OSCAM'a w softcam managerze i gotowe. Jeżeli masz kłopot ze znalezieniem odpowiedniego foldera, poproś dostawcę sprzętu o informację co do lokalizacji folderu.

  Instrukcja dla emulatora Cccam
  Za pomocą klienta FTP (np. Total Commander) skopiuj plik plik CCcam.cfg do folderu /etc/ na dekoderze - standardowo połączenie z dekoderem realizowane jest przez port 21, użytkownik="root", hasło="root" lub "pkteam". Następnie uruchom emulator cccam w menu softcam managera na dekoderze.

  Instrukcja dla emulatora Mgcamd
  Za pomocą klienta FTP (np. Total Commander) skopiuj plik pliki newcamd.list oraz dopasowany do modelu Twojego dekodera plik mg_cfg do folderu /var/keys/ na dekoderze - standardowo połączenie z dekoderem realizowane jest przez port 21, użytkownik="root", hasło="root" lub "pkteam". Następnie uruchom emulator mgcamd w menu softcam managera na dekoderze.

 • Uruchomienie
  Ustaw dekoder na dowolnym kanale który obejmuje subskrypcja. Na pilocie kliknij niebieski przycisk. Z menu jakie się pojawi wybierz emulator dla jakiego zainstalowałeś subskrypcję a następnie go zrestartuj (w niektórych dekoderach aby wybrać emulator należy wejść dodatkowo softcam managera). Po kilku sekundach powinien pojawić się obraz. Proces instalacji subskrypcji został właśnie zakończony. Pamiętaj o przedłużeniu subskrypcji przed jej wygaśnięciem. Miłego oglądania!


Bitcoin Wróć do listy tematów

Wszyscy ci, którzy nie mają doświadczenia z Bitcoin'em poniżej znajdą trochę informacji, które przybliżą im czym jest Bitcoin i dlaczego przyjęlismy go jako jedyną formę płatności.

Czym jest Bitcoin i dlaczego on? Wróć do listy tematów

Bitcoin to waluta internetowa. Nie jest emitowana przez żaden bank ani inną instytucję lecz "wydobywana" w drodze wyszukiwania złożonych struktur liczbowych. Jest to bardzo skomplikowany proces więc nie będziemy go tutaj opisywać.
Ważne jest to, że waluta ta jest absolutnie bezpieczna, nie ma możliwości jej podrobienia, nie ma możliwości powstrzymania operacji (chcesz wysłać gdzieś to wysyłasz i koniec), nie jest przypisana do żadnego nazwiska, adresu, miejsca czy wydarzenia w świecie fizycznym. Jest więc doskonale anonimowa a operacje wykonane z jej udziałem są niewidoczne dla świata - wiadomo, że określona kwota przeszła z jednego portfela do drugiego ale kto jest właścicielem, gdzie się znajduje, za co była to zapłata itd. - tego nie wiadomo i nie można się dowiedzieć bo taka informacja po prostu nie istnieje.

Anonimowośc i bezpieczeństwo Wróć do listy tematów

Bitcoin jest walutą całkowicie anonimową. Każda operacja wykonywana za pomoca Bitcoin'ów jest widoczna dla świata i odnotowana w tzw. łańcuchu bloków jednak jako to już było wspomniane - nie istnieje nigdzie informacja kto jest właścicielem portfela, z którego kwota wyszła, ani do którego dotarła. Nie wiadomo nawet czy portfele nie należą czasem do jednej i tej samej osoby. Nie wiadomo nawet czy ktoś nie przesłał środków do tego samego portfela, z którego wysyłał. Nie wiadomo też gdzie znajduje się osoba która dokonała płatności, z jakiego adresu to zrobiła, jakim programem itd. Innymi słowy - z chwilą, w której zaczynasz operować Bitcoin'ami, cokolwiek robisz staje się niejawne.
Dlatego też zdecydowaliśmy się przyjąć Bitcoin'a jako jedyną formę płatności.

Jak płacić za pomoca Bitcoina Wróć do listy tematów

W części profil znajdziesz Twój indywidualny adres Bitcoin. Wszystkie środki jakie trafią na ten adres powiększą Twoje saldo w systemie. Nieważne ile ich będzie i z ilu różnych portfeli przyjdą. Środki możesz wydawać na zakup doładowań natychmiast po ich odnotowaniu w systemie.
Jeżeli nie posiadasz jeszcze portfela i nie masz doświadczenia w Bitcoin'ach, pewnie zastanawiasz się teraz czy masz szanse na korzystanie z PolSharing. Oczywiście, że tak!
Po pierwsze możesz w każdej chwili założyć sobie portfel Bitcoin'owy. Wybór jest duży - portfele lokalne, sieciowe, sprzętowe itd. Wszystko co potrzebujesz znajdziesz na stronie fundacji Bitcoin'a https://bitcoin.org/pl/wybierz-swoj-portfel
Po drugie możesz nie chcieć zakładać portfela i skorzystać z konwencjonalnych płatności przelewem. To tez jest do zrobienia. Musisz skorzystać z usług firm pośredniczących w płatnościach Bitcoin'em i zamiast podawać im jako docelowy adres własnego portfela, podać ten, który stworzyliśmy dla Ciebie, a który znajdziesz w części profil. Wtedy środki trafią bezpośrednio do nas (też absolutnie anonimowo bo tylko Ty wiesz, że adres docelowy należy do PolSharing).
Kilka przykładowych portali umożliwiających zakup Bitcoinów:
 Cryptoins https://cryptoins.com/pl
 4coins https://www.4coins.pl/
 Sklep z bitcoin'ami https://sklepzbitcoinami.pl/
Podobnych serwisów w sieci jest dużo, na pewno więc bez problemu znajdziesz taki, który będzie Ci odpowiadał.
PODANY UŻYTKOWNIK NIE ISTNIEJE
Z jednego adresu IP można stworzyć tylko jedno konto w ciągu 30 minut. Zapraszany później.
Polityka prywatności
Zachowanie prywatności oraz absolutnej anonimowości użytkowników PolSharing jest naszym najwyższym celem. Cały system został zaprojektowany tak, żeby utrzymać absolutną poufność tego kto, kiedy i w jaki sposób korzysta z naszych usług. Dołożyliśmy wszelkich starań aby żadne informacje pozwalające identyfikować użytkowników nigdy nie były potrzebna - żadnych adresów email, imion, numerów telefonów, adresów itp. Dlatego też na żadnym etapie wykonywania usługi przez PolSharing żadne tego typu informacje nie są gromadzone przez nas ani nie jest możliwe ich gromadzenie przez podmioty zewnętrzne.

Szyfrowana komunikacja z PolSharing

Komunikacja z serwis internetowy, na którym się właśnie znajdujesz jest zabezpieczony certyfikatem SSL więc wszystkie informacje wymieniane między Tobą a nami są szyfrowane i niedostępne osobom postronnych np. administratorowi sieci czy dostawcy Internetu.

Anonimowość konta użytkownika

Założenie konta w PolSharing nie wymaga podania jakichkolwiek danych. Konto tworzone jest automatycznie przez system a użytkownikowi udostępniany jest unikalny, 40-to znakowy klucz dostępu (np. 494898558F0930840916AE2098410B40DF2BAF4A) służący do logowania. Nie są potrzebne żadne inne dane.
Nowo stworzone konto zostaje automatycznie oznaczone unikalnym 8-mio znakowym identyfikatorem (np. E55FA437) wykorzystywanym do identyfikacji konta przy zgłaszaniu problemów do administratora PolSharing.

Anonimowość płatności

Wszystkie operacje pienięzne realizowane są z wykorzystaniem BitConi'ów - całkowicie anonimowej i absolutnie bezpiecznej waluty. Nie ma możliwości sprawdzenia kto przekazał środki, komu je przekazał i za co. Dlatego wszystkie takie transakcje są całkowicie anonimowe. Ceny naszych usług wyrażone są w złotówkach jednak płatności dokonuje się wyłącznie z wykorzystaniem BitCoin'ów. Jeżeli BitCoin to dla Ciebie coś nowego, zajrzyj do naszej instrukcji, do działu BitCoin, gdzie wyjaśnisz wszystkie wątpliwości.

Anonimowość korespondencji

Korespondencja między użytkownikiem a administratorem PolSharing realizowana jest wyłącznie za pomocą wewnętrznego systemu w części "Wsparcie". Nie potrzebujesz więc wysyłać żadnych maili ani też podawać swojego adresu pocztowego.

Poufność komunikacji dekodera z serwerem

Dekoder posiadający aktywną subskrypcję łączy się z naszym serwerem przez kanał szyfrowany 224 bitowym kluczem (np. F8941BD0340DEE85470FC0498AFC) wiec nie ma możliwości podejrzenia treści takiej komunikacji.
Zasady korzystania z usług
Robimy z naszej strony wszystko aby zapewnić naszym użytkownikom komfort oraz absolutne bezpieczeństwo korzystania z naszych usług. Dlatego też ustaliliśmy reguły na jakich ta współpraca będzie się odbywać. Jeżeli poniższe warunki są dla Ciebie nie do zaakceptowania, nie możesz korzystać z naszych usług. Jesteśmy jednak przekonani, że poniższe reguły uznasz za oczywiste i nie będą stanowić dla Ciebie żadnego ograniczenia.
Zasad jest ledwie kilka jednak ich naruszenie doprowadzi nieuchronnie do zablokowania konta użytkownika.

Jedna subskrypcja = jeden dekoder

Pojedyncza subskrypcja może być wykorzystywana na jednym i tylko jednym dekoderze. Próba uruchomienia tej samej subskrypcji na kolejnym dekoderze spowoduje wyłączenie jej na poprzednim. Częste przełączanie jednej subskrypcji między dekoderami, które poważnie wpływa na obciążenie serwera będzie skutkowało jej zablokowaniem.

Nieaktywna subskrypcja

Jeżeli subsbrypcja wygasła, powinna być ona doładowana bądź wyłączona na dekoderze aby ten nie obciążał serwera. Jeżeli przez 48 od wygaśnięcia subskrypcji nie zostanie ona wyłączona, adres IP z jakiego realizowane jest połączenie przestanie mieć dostęp do serwera.

Zakaz współdzielenia

Mamy świadomość, że istnieją programy umożliwiające przekazywanie uprawnień z pojedynczej subskrypcji większej ilości dekoderów. Ich użycie jest zabronione. Konto uzytkownika, który będzie współdzielił subskrypcję, zostanie zablokowane bez możliwości odzyskania zdeponowanych środków czy wykorzystania wolnych dni doładowań.

Konfiguracja emulatora

Pliki konfiguracyjne do dekoderów są przygotowane tak, aby zagwarantować płynną i bezpieczna pracę dekodera z naszym systemem. Doświadczeni użytkownicy mogą oczywiście wprowadzać w nich poprawki wedle własnego uznania.
Należy jednak być ostrożnym żeby nie zakłócać pracy serwera. Jeżeli wadliwa konfiguracja dekodera będzie miała negatywny wpływ na serwer (zbyt dużo zapytań, intensywny ruch itp.), subskrypcja zostanie zablokowana.
Jeżeli więc nie masz absolutnej pewności czy zmiana, którą chcesz wprowadzić jest właściwa, zapytaj administratora w dziale wsparcia.

Zachowania niedopuszczalne

Szanujemy naszych użytkowników oraz staramy się o nich dbać. W ramach wzajemności oczekujemy szacunku dla nas i naszej pracy. W związku z tym nie będą tolerowane zachowania złośliwe, obraźliwe czy mające na celu osiągnięcie nieuprawnionych korzyści. Dotyczy to zarówno komunikacji z administratorem jak i działaniem na szkodę infrastruktury systemu.
Jakiekolwiek zachowania z tych kategorii będą miały jeden i ten sam finał - całkowite zablokowanie konta użytkownika, przepadek zdeponowanych środków, dezaktywacja subskrypcji oraz zablokowanie adresu IP.